1 червня, в Україні відзначається чудове і зворушливе свято - Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди в районі було проведено цілу низку заходів.

Перший літній день на Віньковеччині був насичений урочистостями, тому кожній дитині району не бракувало уваги - було підготовлено багато сюрпризів.    Так, 1 червня 2018 року в центрі містечка відбувся районний захід присвячений Дню захисту дітей. Серед присутніх особлива увага приділялась діти різних соціальних категорій.

Під час проведення святкового заходу   діти співали, танцювали, було проведено конкурс дитячого малюнка  на асфальті «З’єднаймось всі в сім’ю єдину», виставку дитячої творчості  та майстер-класи гуртків дитячої творчості БДЮТ, спортивні змагання серед дітей. Презентували свою творчість юні літератори, проведено також благодійний ярмарок-розпродаж смаколиків «Врятуй життя дитині». З особливим захопленням діти брали участь у «реальній» презентації професії поліцейського, пожежного, лікаря невідкладної допомоги. Цікаве і захоплююче дійство запропонувала діткам районна дитяча бібліотека – квест «У пошуках скарбів». А супроводжували усе свято для дітей вокальний конкурс «Росинка», запальні танці танцювального ансамблю «Сюрприз».

 

31 травня 2018 року у Віньковецькому районі  відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в урочищі Ступник на околиці Карижинського лісу. Метою даного заходу є патріотичне виховання учнівської молоді на засадах національної гідності, високої самосвідомої, активної громадянської позиції, здорового способу життя. Участь у змаганнях взяли 15 команд із закладів загальної середньої освіти району. Із вітальним словом до усіх присутніх звернулася Штанько О. М., методист  РМК. Із етапами змагань учасників познайомив Задворний В.П., головний суддя гри. Змагання проходили у вигляді демонстрування вмінь та знань у 6 конкурсах: «Впоряд» - стройова підготовка, «Ватра» - творчо-мистецьке представлення рою, «Стрільба», «Смуга перешкод», «Відун»- інтелектуальна вікторина, що включала питання з історії України, запорозького козацтва, «Рятівник» - змагання з надання першої долікарської допомоги. Всі види та конкурси були командні. Учасники команд виконували завдання конкурсів «Впоряд», де демонстрували практичні знання із стройової підготовки з індивідуальних дій та дій у складі рою. У конкурсі «Відун» учасники показали знання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України. На змаганнях «Стрільба» учасники демонстрували вміння стрільби з пневматичної гвинтівки. Діти змагалися на пішохідній смузі перешкод з елементами військової підготовки; з надання першої долікарської допомоги та елементами рятувальних робіт. Вітаємо рої переможців гри «Сокіл» («Джура»).

День Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам'ять героїв Великої Вітчизняної війни, у закладах освіти  відбулися традиційні заходи, присвячені перемозі у війні.

8 травня відбулися уроки мужності  присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.  Під час проведення заходів, в душевній розмові було відтворено спогади та особисті переживання про ті страшні дні. Учні Віньковецького НВК переглянули стрічку «В бій ідуть одні старі» в районному кінотеатрі.

У селі Осламів біля Обеліска Слави з нагоди 73-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні відбувся мітинг.  Захід зібрав чимало жителів селища: вчителів, учнів школи, працівники установ селища та громадськість. Всі вони несли вінки та букети до пам'ятника воїнам.

Здобувачі освіти Охрімовецького НВК вшанували пам'ять загиблих односельчан біля пам"ятника загиблому воїну.

З нагоди 73-ї річниці Дня Перемоги у Другій світовій війні у Слобідко-Охрімовецькому НВК   відбувся виховний захід «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».  Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, здобувачі освіти та педагоги вшанували хвилиною мовчання. Діти поклали квіти біля пам’ятника загиблим, в роки війни, землякам. Також привітали вдову Долгову Г.  

Учні та педагоги Віньковецького НВК взяли участь у мітинзі – реквіємі, присвяченому 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Сумна дата для українців. 26 квітня -  роковини Чорнобиля - найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Рівно стільки років минуло з того часу, коли йшла битва незахищених людей із радіацією, яка не завершилась й по сьогоднішній день. Дні самопожертви, дні страху, які вразили весь світ. Вже 32 роки «мирний» атом завдає непоправної шкоди здоров’ю людей в Україні.  Чорнобиль показав, що ми, українці, сильний народ, здатний подолати навіть атомного демона. Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства. Колективи закладів загальної середньої освіти  також приєдналися до відзначення цієї трагедії. В шкільних бібліотеках проведено тематичні виставки літератури «Дзвони Чорнобиля». Класними керівниками та класоводами проведені класні години та тематичні бесіди про аварію на ЧАЕС та її наслідки. За ініціативи волонтерського загону проведено загальношкільну лінійку «Чорнобиль у призмі часу». 

18 квітня 2018 року відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. Участь у фестивалі взяли команди із 16 закладів загальної середньої освіти Віньковецького району.

Учасників гостинно приймав Віньковецький НВК. Упродовж трьох годин зал наповнювався чудовими мелодіями, шаленою енергією, позитивними емоціями і чарівними посмішками хлопців і дівчат.

Учасників фестивалю привітав Панасюк Володимир Богданович, начальник Віньковецького районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області. Оцінювали виступи Панасюк В. Б., начальник Віньковецького районного сектору Головного управління ДСНС,  Арсенюк В. О., начальник відділу освіти, молоді та спорту, Штанько О. М., методист РМК, Коваль Л. А., директор БДЮТ, Дудар Н. А., провідний методист РБК.

Конкурс «Домашнє завдання». за темою «Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй» є найулюбленішим як для вболівальників, так і для журі. Учасники демонстрували свої здібності – від дотепного гумору до театральних мініатюр. Лейтмотивом виступів, усіх без винятку команд, було одне – правила безпеки треба знати і пам’ятати, а в разі біди слід телефонувати до працівників ДСНС за номером «101». 

Виставляючи оцінки, судді звертали увагу на артистизм, кмітливість. дотепність, змістовність, оригінальність та на хореографічну і вокальну майстерність.

За результатами змагань було визначено переможців: команда ДЮП  Зіньківського НВК «На варті життя» завоювала почесне перше місце, друге посіла команда ДЮП Дашковецького НВК «Прометей» і третє місце команда Старонетечинецького НВК «7 кадрів». Жоден із учасників фестивалю не залишився без грамоти за перемогу у певних  номінаціях.

Змагання дружин юних пожежних продовжуються і на команду Зіньківського НВК чекає ще одне випробування – зональний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних, який буде проводитись  16 травня цього року у м. Кам’янці-Подільському.

 

Мова - духовний  скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

  З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в Охрімовецькому НВК проведено ряд заходів:загальношкільний виховний захід «Дзвенить струмочком рідна мова», диктант єдності,  КВН – 5 клас,  Що? Де? Коли? – 7 клас, флешмоб «Мова єднання»,вікторина «Мова – коштовний скарб народу».

  У Слобідко-Охрімовецькому НВК проведено урочисту лінійку «Рідна мова – квітка чарівна».Упродовж  дня було  організовано та проведено літературні читання,  бесіди, флешмоб, віртуальну  подорож.

 Учні Майдано - Олександрівської школи І-ІІІ ступенів взяли участь в урочистій лінійці, присвяченій  Міжнародному дню української мови. Прозвучали поезії про рідну мову, проведено мовознавчий турнір  "Українська мова  - диво калинове !"( між учнями 5-7 класів), написано диктант єдності " Без мови немає народу".

 В Яснозірському НВК проведено різноманітні заходи. Святкування розпочалося з урочистої лінійки "Мова кожного народу неповторна і свята". Діти поринули в чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу. Вони з гордістю читали вірші, скоромовки, гуморески про мову, демонстрували створені стінівки. Дуже сподобався учням мовний турнір "Знавці української мови", де школярі  продемонстрували свої знання і вкотре підтвердили, що українці - це дійсно розумна нація.

  У Дашковецькому НВК для початкової ланки педагог-організатор Дорохіна Т.С. та класний керівник Бойко М.В. підготували з учнями 4 класу усний журнал «Квітни, мово, солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст найменших учасників. 

  А 21 лютого, безпосередньо у День рідної мови, розпочалося свято «Молитвою до мови» К. Мотрич, яку з великим натхненням і вірою в серці прочитали учні 7- класу. Вчитель української мови та літератури Ходаніцька С.Ю. розповіла учням історію виникнення свята, і коли його почали відзначати в Україні. Вона також наголосила на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. У святково прикрашеній світлиці діти демонстрували свої знання рідної мови у написанні диктанту.

  Традиційно у Петрашівському НВК відбулися урочистості з нагоди цього свята. Була проведена інтелектуальна гра знавців рідної мови «Ігри патріотів» присвячена рідній українській мові.

  Учні Подолянського  НВК взяли участь у написанні « диктанту єдності»  в рамках Міжнародного дня рідної мови. Я – розмовляю,думаю, співаю, радію, пишу, читаю, мрію  українською. «Мова  Має Значення» - девіз дня.

  У Віньковецькому НВК відбулися заходи з відзначення Дня рідної мови. Учні 1 - го класу гімназії запросили учнів початкових класів на фольклорне свято, пісенний флешмоб. Для учнів 7 - 9 класів працівниками ЦРБ було проведено мовознавчу веб - карусель. Учні 5 - 11 класів писали диктанти. Відбулися бібліотечні уроки "Мова калинова".

 

В навчальних закладах Віньковецького  району до Дня Героїв Небесної сотні всі заходи розпочалися виконанням Державного Гімну України та Хвилиною мовчання. Для 5-11 класів  лідерським активом шкіл разом  з педагогоми-організаторами  буде проведено лінійку-реквієм «А Сотня відлетіла в небеса…». Вчителі історії, педагоги-організатори, учнівські активи організували тематичні виховні години ''В нашій пам'яті вони назавжди залишились'', оформлення інформаційного стенду «Миттєвості і обличчя Майдану», фотоколаж на тему «Герої нашого часу», тематичні виставки «Пам`яті Героїв Небесної Сотні», флешмоб «Небесна сотня білих журавлів», коментований перегляд документальних фільмів «Дебальцево» «Зима у вогні». 

У Віньковецькому НВК відбулися екскурсії в музей пам’яті героїв Небесної Сотні та АТО.

Також проведено годину пам’яті «Герої не вмирають, тільки йдуть…». Учні провели короткий екскурс в історію Революції Гідності, згадали героїв Небесної Сотні. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв. Продемонстровано фото- та відеохроніку героїчних подій Майдану.

У всіх класах проведено години спілкування на тему: «На варті наших душ – Небесна Сотня». Години спілкування у класах відбувалися за індивідуальними планами, розробленими класними керівниками, із застосуванням різноманітних форм та методів роботи. Для живого спілкування з дітьми запрошено гостей: родичів, колег по роботі учасників Революції Гідності та АТО.

 

Засідання лідерів учнівського самоврядування Віньковеччини

08 лютого 2018 року у Віньковецькому НВК проведено засідання лідерів учнівського самоврядування Віньковеччини. На засіданні було розглянуті питання щодо результативності роботи Віньковецької районної Ради старшокласників та правового виховання. У роботі засідання взяли участь Шевчук М. І., інспектор ювенальної превенції Віньковецького відділення поліції та Овчарук Ю. Ю., головний спеціаліст служби у справах дітей Віньковецької РДА, які закцентували увагу присутніх на питаннях, пов’язаних із вироблення певних аспектів для захисту прав дитини і формування демократичних цінностей. З метою формування правового світогляду та правової культури підлітків, ознайомлення з основними положеннями Конвенції ООН «Про права дитини», виховання в учнів правової свідомості, інтересу до правових знань було проведено тренінг «Закон і ми» (Штанько О. М., методист РМК). Як підсумок тренінгу прозвучали слова: «Потрібно бути більш самостійними, проявляти ініціативу, відповідальність, набувати нових друзів серед ровесників і дорослих. Вчитися знаходити відповіді на складні завдання, експериментувати, робити помилки, аналізувати їх і вміти робити висновки».

 

Героям Крут присвячується…

29 січня – День пам’яті героїв Крут – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 

 З метою сформувати в здобувачів освіти почуття  патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордості за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу у закладах загальної середньої освіти проведено інформаційно-виховні години «Тут кувалась наша воля», «На Аскольдовій могилі поховали їх», «Через віки ваш вчинок в пам’яті зростає», «Пам’яті тридцяти» та ін.  проведено у всіх закладах освіти району; загальношкільні лінійки   до Дня героїв Крут «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!» у Зіньківському НВК, Петрашівському НВК; перегляд кінофільму «Бій під Крутами» у Дашковецькому НВК; бесіди на теми «Крути: подвиг і трагедія» – у Зорянському, Яснозірському НВК, Охрімовецькому НВК; книжкові виставки на тему «Подвиг героїв під Крутами» - у всіх закладах освіти району. Учні читали патріотичні твори присвячені героям Крут, вшанували пам'ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.

 

24 січня 2018 року на базі Віньковецького НВК відбувся інтегрований методичний захід: засідання РМО педагогів-організаторів та голів шкільних методичних об’єднань класних керівників та районна виставка педагогічних інновацій та передового досвіду «Освіта Віньковеччини на шляхах реформування» (номінація «Виховна робота»). На засіданні було розглянуто ряд організаційних питань, проаналізовано роботу РМО за 2017 рік та окреслено завдання на 2018 рік.

Новорічне свято разом із казковими героями завітало до учнів Калюсецького НВК, Подолянського НВК, яке для них влаштували працівники відділу культури. Маша, Ведмідь, Дід Мороз, Снігуронька завдяки своїм вмінням зробили свято неперевершеним.

Глядачі поринули в Новорічну казку з її незмінними атрибутами: дивом, магією та веселим настроєм. Дід Мороз та Снігуронька  подарунки дарували, хороводи з дітьми водили й свято звеселяли. Школярі й присутні отримали масу позитиву.

У дружньому колі казкових героїв панувала тепла атмосфера, адже кожна дитина мала чудову нагоду відчути себе учасником незвичайного дійства.

20 грудня 2017 р. у Віньковецькому Будинку культури відбулося свято для учнів, батьки яких учасники АТО та учнів-переселенців. Діти стали учасниками театралізованого дійства, брали участь у конкурсах, розвагах. Вихованці дитячої школи мистецтв дарували пісні, а вихованці Духовно-просвітницького центру підготували для усіх присутніх лялькову виставу про святого Миколая. З побажаннями миру та щасливого дитинства до присутніх звернулися Лелюк В.Б.,голова Віньковецької райдержадміністрації та Мельник О.Б., військовий комісар. Усі діти отримали від Святого Миколая солодкі подарунки. 

07 грудня 2017 року на базі інформаційно-методичного центру РМК відбулося засідання школи молодого та малодосвідченого педагога-організатора з проблеми «Формування професійної компетентності педагога-організатора». Робота засідання проходила у вигляді педагогічного мосту: досвідчені педагоги – початківцям. Педагог-організатор по роботі з дитячими об’єднаннями та організаціями спільно з педагогічним колективом, батьками, зацікавленими організаціями та відомствами координує діяльність у школі та поза нею, надає допомогу в організації їхньої роботи. Планування виховної роботи – це процес моделювання діяльності педагога-організатора на певний період часу, коли він створює модель своєї діяльності: змістовну, організаційну, структурну. Він є одним із етапів управління процесом формування особистості та учнівського колективу, упорядковує педагогічну діяльність, забезпечує виконання таких вимог до педагогічного процесу, як планомірність, системність, керованість і наступність результатів. У загальному уявленні план – це документ, який вказує змістовні орієнтири діяльності і визначає їх порядок, обсяг і тимчасові границі. Чітке, перспективне й оперативне планування забезпечує високу ефективність виховної роботи, дозволяючи визначити найсуттєвіші напрямки діяльності, зосередити увагу на головному. 

Саме тому метою засідання районної школи молодого педагога-організатора став аналіз нормативно-правового забезпечення роботи педагога-організатора (Штанько О. М., методист РМК); обговорення питання технології педагогічної підтримки і супроводу індивідуального розвитку й саморозвитку особистості педагога (Стахович О.М., педагог- організатор Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.); ознайомлення молодих педагогів-організаторів з посадовими обов’язками та правилами ведення робочої папки педагога-організатора; окреслення основних видів планування (річне, семестрове, щоденне) (Бех А.В., педагог-організатор Зіньківського НВК); з’ясування особливостей організації самоосвітньої діяльності педагога-організатора(Стахович О.М., педагог-організатор Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Пелехата Г.П., педагог-організатор Охрімовецького НВК).

Про формування професійного портрета педагога-організатора засобами інформаційно-комуніаційних технологій розповіла Трачук Т.В., педагог-організатор Великоолександрівського НВК. Також учасники засідання стали учасниками міні-тренінгу «Сучасний педагог-організатор на шляху до самовдосконалення». Учасники засідання виробили рекомендації з даної проблеми.

Портфоліо засідання https://drive.google.com/drive/folders/1DiY25OlCPZziOJWNqAK2M4OIzWIprvRY?usp=sharing

 

 

   Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. 24 листопада 2017 року об 15.30 учнівський та педагогічний колективи Віньковецького НВК, працівники відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  провели Вахту Пам’яті біля пам’ятника жертвам голодомору.

  У школах району було проведено уроки пам’яті  в усіх класах, переглянуто документальний фільм «Пам’яті голодомору», організовано тематичні виставки стіннівок, художніх та публіцистичних творів,  підготовлено тематичні лінійки "Голодомор 1932-1933 р.р.". У шкільних бібліотеках оформлено виставку літератури «Чорні сторінки історії» до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Протягом тижня класними керівниками 1-11 класів було проведено тематичні виховні години.

   З метою вшанування пам’яті загиблих від Голодомору 1932-1933 років  у Слобідко–Охрімовецькому НВК було проведено: літературно-журнальну виставку «Україна пам’ятає Голодомор 1932-1933 років»;   лінійку-реквієм «Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип»;    написання диктантів ««Чорні дошки» Голодомору» у 7-9 класах;  уроки історії на тему «Голодомор 1932-1933-х. років»;  перегляд фільму «Голод-33» учнями 5-9 класів. 

  Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті  українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії  ХХ століття, була присвячена скорботна  лінійка у Петрашівському НВК.      

Учні знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу. Серця  учнів та вчителів не залишились байдужими після участі в лінійці і скорботної хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933 роки.

 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

У навчальних закладах відбувалися заходи щодо вшанування Героїв Майдану: виховні години та години спілкування на тему: «Наш дух не зламати, свободу не вбити», тематичні виставки літератури в бібліотеці, конкурс відео презентацій на тему: «Я і Революція Гідності», конкурс малюнків на тему: «Ми – діти України» та інші заходи. 

Лідерами учнівського самоврядування Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. була підготовлена та проведена виховна година «З Україною в серці», в ході якої згадувалося історичне минуле України, географічні дані, хвилиною мовчання вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні. Діти декламували вірші, переглядали документальний фільм про події на Майдані та  прочитали молитву за Україну.  

    Учні та вчителі Охрімовецького НВК вшанували патріотизм і мужність громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини на виховному заході «Україна гідна свободи!». Поетичними рядками учні згадували Запорізьку Січ, бій під Крутами, Майдан та про військові дії на Сході України.

Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими і  якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей

 

Напередодні Дня Гідності та Свободи   вчителі, учні та їх батьки шкіл району, працівники та вихованці БДЮТ та ДЮСШ, відділу освіти, молоді та спорту долучилися до волонтерської акції для воїнів АТО.

Учасники акції зібрали та відправили у зону АТО  посилки з продуктовими наборами, листівки, обереги.  

Усвідомлення школярами того, що великі справи починаються із маленьких вчинків (посадженого дерева, допомоги ближньому), призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті.

 

День захисника України

14 жовтня ‒ значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України.

Українці святкують День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

Крім того, 14 жовтня в Україні традиційно відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

13 жовтня відбулися урочистості у Віньковецькому НВК з нагоди відкриття музею пам'яті Героїв небесної сотні, воїнів АТО. На захід було запрошено учнів, представників влади, воїнів АТО, волонтерів, родичів загиблих. Вперше віньківчани та учнівська молодь побачила експонати, які протягом кількох років передавали волонтери керівнику музею Кохан Н.М. 

Після урочистих заходів у кінотеатрі «Заслав’я» відбувся розважальний захід «Козацькі забави». Участь у заході брали курені Віньковецького НВК, Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Курені змагалися у жартівливих, веселих спортивних та артистичних конкурсах: «Візитка», «Урок історії», «Хто швидше з’їсть куліш», «Шаровари», «Фотооко», «Художники», «Запрягайте, хлопці, коней», «Художній свист», «Повзунець». 

Як показали змагання, всі учасники знають, пам`ятають і свято бережуть славну історію війська Запорізького, відроджують та плекають у своїй душі нескорений та непоборний козачий дух – дух, що веде нашу Україну до світлого майбутнього.

 

Ярмарка професій

12 жовтня 2017 року в районному кінотеатрі «Заслав’я» відбувся  районний профорієнтаційний захід «Ярмарка професій» для учнівської молоді, мета якої зорієнтувати учнів щодо вибору майбутньої професійної діяльності, активізувати молодь на опанування професій, що мають попит на ринку праці, розширити їх уявлення про робітничі професії, сформувати позитивне ставлення до них, надати інформацію про навчальні заклади. 

Під час проведення профорієнтаційного заходу майбутні абітурієнти мали змогу поспілкуватися із представниками більш як 12 навчальних закладів,   отримати  кваліфіковані відповіді на запитання. У фойє кінотеатру були встановлені інформаційні стенди, а також всі бажаючі отримали брошури та буклети.

З привітаннями та побажаннями правильно обрати свій професійний шлях перед присутніми на Ярмарку виступили організатори заходу: Троян О.В., начальник районного центру зайнятості, Арсенюк В.О., начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Ящук В. В, заступник голови районної ради.

Після виступів навчальних закладів стартував інтерактивний профорієнтаційний захід «Подорож у світ професій», у якому брали участь команди Віньковецького НВК, Дашковецького НВК та Зіньківського НВК. Глядачі в залі активно вболівали і реагували бурхливими  оплесками на вдалі та цікаві відповіді учасників конкурсу. Переможці цього дійства отримали в нагороду призи від центру зайнятості.

 

10 жовтня 2017 року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Віньковецького району відбулисяурочистості з нагоди відкриття VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  з метою: вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді розвитку її інтелектуального потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення мовної освіти в Україні.

Проведення Конкурсу сприяє вихованню у його учасників почуття любові до рідного краю, гордості за свій народ, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини.

 

25 червня 2017 року на центральній площі смт Віньківці відбувся захід, приурочений Дню молоді. 

На святкуванні до молоді Віньковеччини звернулися із  привітанням голова районної державної адміністрації В. Б. Лелюк, заступник селищного голови В. В. Карпов та помічник народного депутата В.Бондаря – В. Іваневич. Вдруге в районі проходив районний конкурс «Молода людина року 2017»,  за підсумками якого було нагороджено молодих людей за досягнення у 10 номінаціях: «Молодий працівник освіти року» - Садлій Богдану Валентинівну, вчителя Великоолександрівського НВК; «Молодий працівник сільського господарства року» - Козак Інну Олександрівну, економіста ТОВ «Кернел» с. Зіньків; «Молодий медичний працівник року» - Гуменного Руслана Івановича, лікаря-ортопеда-травматолога загальнохірургічного віділення Віньковецької центральної районної лікарні ; «Молодий працівник культури року» - Кукурудзу Ігоря Володимировича, викладача Віньковецької районної дитячої школи мистецтв; «Молодий державний службовець року» - Павлішену Наталю Василівну, головного спеціаліста відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації; «Молодий підприємець року» - Панасюк Олександру Олегівну; «Молодий захисник України року» - Дімітрієва Ігоря Володимировича, водія відділення забезпечення Віньковецького районного військового комісаріату; «Молодий працівник правоохоронних органів року» - Блащука Андрія Володимировича, дільничого інспектора Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області; «Молодий працівник робітничої професії року» - Бойко Сергія Миколайовича, електрозварювальника ТОВ «Віньковецький цегельний завод»; «Молода сім’я року» -  сім’ю Олександра Володимировича та Катерини Валеріївни Янкевичів. 

Енергійною та молодіжною була конкурсно-розважальна програма та виступи наших аматорів сцени, таких як І.Кукурудза, Х.Товкало, Л.Токар, І.Рейтаровська, танцювального колективу та гостей нашого свята – Летичівського Будинку культури, молодіжного кавер-гурту «Haven» та відомого українського гурту «МоторРолла».

  Районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводилась акція «Міняй цигарку на цукерку».

 

1 червня 2017 року на Віньковеччині відбулося святкування Міжнародного Дня захисту дітей. З вітальним словом до дітей звернулися  заступник голови райдержадміністрації Лужняк В.О., заступник голова районної ради Ящук В.В., селищний голова Карпов В.В. У рамках святкування було проведено конкурс малюнка на асфальті «Єдина родина - єдина Україна». Малюнки учнів навчальних закладів відзначалися оригінальністю, креативністю, різноманіттям барв та патріотизмом. І місце вибороли учні Старонетечинецького НВК, ІІ місця – учні Віньковецького НВк та Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ місця -  учні Яснозірського НВК, Говорівського НВК, Петрашівського НВК. Читали свої власні вірші учасники літературної студії «Первоцвіт». Окрасою свята стали майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва від талановитих учнів Будинку дитячої та юнацької творчості. Співучих, обдарованих дітей району зібрав щорічний конкурс «Росинка». Серед учнів навчальних закладів відбулися змагання тенісу.  А ще колективи навчальних закладів взяли участь у благодійній ярмарці-розпрродажі солодких смаколиків. Найктивнішими були майстерні продавці із Старонечинецького НВК, які і продали найбільше солодкої продукції. Учні шкіл району змогли взяти участь у патріотичному  флеш-мобі, дитячому боді-арті.

29 травня 2017 року у Віньковецькому районі  відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в урочищі Ступник на околиці Карижинського лісу. Гра проводиться з метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Участь у змаганнях взяли 15 команд із загальноосвітніх навчальних закладів району. Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся Арсенюк В.О., начальник відділу освіти, молоді та спорту Віньковецької райдержадміністрації. Із етапами змагань учасників познайомив Задворний В.П., головний суддя гри. Змагання проходили у вигляді демонстрування вмінь та знань у 6 конкурсах: «Впоряд» - стройова підготовка, «Ватра» - творчо-мистецьке представлення рою, «Стрільба», «Смуга перешкод», «Відун»- інтелектуальна вікторина, що включала питання з історії України, запорозького козацтва, «Рятівник» - змагання з надання першої долікарської допомоги. Всі види та конкурси були командні. Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді «Впоряд».  Найкраще із завданнями впорався рій «Гайдамаки» Віньковецького НВК. Друге і третє місце у роїв «Характерники» Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. та «Козацьке братство» Калюсецького НВК.

У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін.  Рої «Сини звитяги» Зіньківського НВК та «Ім. П Сагайдачного» Старонетечинецького НВК посіли перше і друге місця у цьому конкурсі. Третіми стали «Козачата» Карачієвецького НВК. 

Найкращий результат у «Стрільбі» показав рій «Молода Січ» Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., друге місце зайняли «Гайдамаки» Віньковецького НВК та «Козаченьки» Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Третє  місце у рою  «Сини звитяги» Зіньківського НВК.

В інтелектуальній вікторині «Відун», що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій «Характерники» Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., друге і третє місця посіли «Козацьке братство» Калюсецького НВК і  «Козацькі звитяги» Великоолександрівського НВК.

Найкраще «Смугу перешкод» подолали «Козацькі звитяги» Великоолександрівського НВК (І місце), «Пилип Орлик» Петрашівського НВК (ІІ місце) , «Воля» Яснозірського НВК (ІІІ місце). 

Найкращі знання у конкурсі «Рятівник» показали «Характерники» Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., які зайняли І місце. Друге і третє місце посіли «Сини звитяги» Зіньківського НВК та «Гайдамаки» Віньковецького НВК.

Гра  «Сокіл» («Джура») розвиває у школярів патріотичний дух, надає навики та знання у військовій справі, виховує дисципліну та піднімає бойовий дух у дітей. На даний час це дуже важливо для України, тому що через сьогоденні події на Сході нашої держави бойова підготовка і виховання патріотичного духу – просто невід’ємна частина нашого життя.

 

 

День Європи

Щороку у травні на Віньковеччині традиційно відзначається День Європи. У 2017 навчальні заклади Віньковецького району продовжили багаторічну традицію святкування Дня Європи та проведення численних заходів, спрямованих на популяризацію ідеї європейської інтеграції України. 12 травня район накрила хвиля європейської культури та символіки.

У рамках свята у Майдано-Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено  єдину виховну годину «Європа – наш спільний дім», флешмоб «Багатолика Європа», бесіди : «Ми – українці. Ми - європейці», «Перспективи вступу у Євросоюз», діє книжкова виставка «Хай сонечко сяє всім дітям Європи».

Педагогами - організаторами Віньковецького НВК були проведені години спілкування з демонстрацією відеороликів про країни Європи.

У Женишковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. організовано урочисте підняття прапорів України та ЄС, тематичні інформаційні години, відеоекскурсії, мистецьку вітальню та вікторини.

12 травня в Осламівській ЗОШ І – ІІІ ступенів організовано та проведено День Європи з метою виховання у молоді почуття гордості за свій народ, безумовного сприйняття України як єдиної європейської країни.

В Охрімовецькому НВК проведено віртуальну гру-подорож "Країнами Європи" (5 - 7 класи); виховний захід "Ми крокуємо до Європи" (7 - 11 класи);  інтелектуальна гра "Як ми знаємо Європу" (9 - 11 класи);  квест-гра для наймолодших "Казкова подорож Європою" (1 - 4 класи);  бібліотечна виставка - круглий стіл  "Крок до Європи" (6 клас).

В Пилипо-Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів молодшої школи пройшов конкурс малюнків на асфальті на тему:«Нехай панує мир в Європі».

Серед учнів 6,7 та 8 класів відбулася презентації учнівських проектів «Віртуальні подорожі до країн Європи» та вікторина "Відоме та невідоме про Європу", під час яких школярі дізналися про географічне положення країн, історію, національні, кулінарні та культурні традиції деяких країн.

У Петрашівському НВК проведено  свято до Дня Європи. Розпочалося свято з внесення Державного прапора України. Діти співали пісні про Україну, ведучі ознайомили з цікавими відомостями про країни, що входять в ЄС. Цікавою була вікторина "Європейський Простір", де учні виявили високі знання про країни Європи. На завершення програми всі прослухали гімн Європейського Союзу та заспівали свій.

У Великоолександрівському НВК проведено репортерське опитування «Україна і ЄС», організовано перегляд відеофільмів «Представництво Європейського Союзу в Україні» , «Омріяна Європа» , «Шлях доЄС». Класні години «Європейська спадщина в культурі України»

В Зорянському НВК відзначили День Європи . Кращі учні школи підняли прапор Європейського Союзу. Урочисто прозвучав гімн України та гімн Європи "Ода до радості". Вчитель історії провела загальношкільний захід, на якому розповіла учням про святкування Дня Європи в Україні та ознайомила з Євросоюзом.

Учні Карижинського НВК провели заходи, пов’язані із поширенням знань про економіку, культуру та історію країн Європи. Діти виконували пісні, демонстрували танцювальні композиції, виготовили тематичні прапори. Найактивнішими виявились учні початкової школи та семикласники. Вони провели конкурс дитячих малюнків,  шкільні спортивні  змагання.

Весь колектив  Подолянського НВК відзначив День Європи. Класні керівники і класоводи провели виховні інформаційні години "Україна - це Європа". Всі діти долучилися до малюнкового вернісажу під гаслом "МИ - ЄВРОПЕЙЦІ". Гімн Європи - "Ода радості " звучав сьогодні у кожному класі. Відчуття гордості і патріотизму пробуджувалось у кожному працівнику школи коли український стяг майорів поруч із європейським.

 В Слобідко-Охрімовецькому НВК проведена урочиста лінійка, на якій прозвучали гімн України і гімн ЄС "Ода до радості". Із задоволенням учні школи долучились до флешмобу присвяченому даній події, лозунгом якого було «Я поділяю європейські цінності!».

12 травня в Старонетечинецькому НВК та Яснозірському НВК відбулося свято Дня  Європи, яке символізує день спільних цінностей, спільної  історії всіх націй континенту  та, що найголовніше, наше спільне майбутнє. В ході свята було проведено: флешмоб «Ми – маленькі   європейці» в дитячому садочку; виховна година   «Україна – це Європа» в початкових класах; лідерами учнівського самоврядування було продемонстровано відео «Що таке ЄС?» та презентація «Країни ЄС». 

Від учнівського проекту до соціальної реалізації особистості
Наша робота – творчість, а останнє не  терпить надмірної стандартизації й шаблону, вона передбачає новизну, оригінальність, відхід від традиції, переборення стереотипів.
Є. Пасічник
10 травня 2017 року на базі Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум педагогів-організаторів з проблеми «Проектна діяльність у виховній роботі – вимога часу». Учасників семінару зустрічали директор Дурдас П.К. та учні школи, які презентували свій навчальний заклад. У теоретичній частині семінару про використання проектних технологій у виховному процесі розповіла Штанько О.М., методист РМК. Про проектну діяльність у навчальному закладі за допомогою інтерактивних форм повідомила заступник директора з навчально-виховної роботи Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мельниченко Л.В. Із використанням хмарних сервісів у проектній діяльності учнів колег познайомила Вільчинська К.В., педагог-організатор Петрашівського НВК. 
Практичне впровадження проектних технологій у виховній роботі презентувала педагог-організатор Стахович О.М. Проект «Мій родовід» представили діти разом з батьками. У  вигляді відероликів присутні познайомилися із проектами «Моя рідна школа», «День здоров’я щодня», «Герої поруч»,  «Моє рідне село».  Проекти, які впроваджуються у навчальними закладах району представили педагоги-організатори; «За чисте довкілля» - Гелетко Т.П., педагог-організатор Яснозірського НВК, «Ми за чисту планету» - Коваль О.В., педагог-організатор Подолянського НВК, «Перлини рідного краю» - Шендер Н.І., педагог-організатор Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., «Ми – громадяни України» - Шкринда Т.В., педагог-організатор Великоолександрівського НВК, «День здоров’я щодня» - Швець Н. О, педагог-організатор Сл.-Охрімовецького НВК, «Моя майбутня професія» - Пересада І.В., педагог-організатор Віньковецького НВК, «Україна -Дивосвіт» - Вільчинська К.В., педагог-організатор  Петрашівського НВК, соціальні проекти предзентувала Пелехата Г.П., педагог-організатор Охрімовецького НВК.
Виховний захід «Барви весни» ще раз підкреслив, що учні, вчителі та батьки школи – єдині. Народний гумор, українська пісня, запальні танці об’єднали усіх присутніх у єдине учнівсько-вчительське коло.
День пам’яті та примирення та День Перемоги
8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються День пам’яті та примирення та День Перемоги, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
У школах в ці дні проводились бесіди  «Вони захищали наше майбутнє» (1-4кл.), уроки пам’яті, виховні година «Їх подвиг безсмертний», «Сторінками війни», «Солдатські листи – жива історія війни», «Ніхто не забутий – ніщо не забуте»(в усіх навчальних закладах); перегляд художніх та хронікально-документальних фільмів, мультимедійних презентацій, присвячених темі Другої світової війни, Дню пам’яті та примирення (всі ЗНЗ); усні журнали «Вічний вогонь пам’яті», «Сторінки безсмертя»;надано волонтерську допомогу ветеранам, дітям війни; забезпечено впорядкування  пам'ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни (волонтерські загони ЗНЗ); організовано проведення в населених пунктах району  урочистих   заходів з покладанням вінків та квітів до пам'ятників загиблих у роки Великої Вітчизняної війни (учні та працівники 20 навчальних закладів).

Живи і процвітай, Україно моя!

25 квітня 2017 року відбувся огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності навчально-виховних та позашкільного навчальних закладів Віньковецького району.

Огляд-конкурс розпочався із виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

До розгляду журі було представлено більше 100 робіт із 22 технік.

Концертна програма пройшла під гаслом «Живи і процвітай, Україно моя!» В концерті були представлені номери хореографічного, вокального, інструментального, літературно-мистецького та фольклорного жанрів. Яскраві хореографічні номери представив зразковий  дитячий  ансамбль «Чарівний каблучок», танцювальний колектив Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., народну самобутність рідного краю -  зразковий дитячий гурт «Джерельце», високу виконавську майстерність презентували хори Віньковецького НВК та Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., ансамбль сопілкарів Віньковецького НВК  та ін. Номери театрального жанру представили драматичні гуртки Великоолександрівського НВК «Веселка» та Зіньківського НВК «Мельпомена». Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували ведучі – Волковинський Богдан та Білоус Катя, учні Віньковецького НВК та Приступа Вікторія – учениця Зіньківського НВК.

 Журі у складі Гончарука Г.М, Заслуженого працівника освіти, директора Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості, Жолобок Н.В., Заслуженого працівника освіти, заступника директора з навчальної роботи обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Стельмах І.А., завідувача навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів, методиста відділу Барабаш В.П., достойно оцінило художній рівень репертуару, виконавську майстерність, сценічну культуру, музичне виконання та супровід, постановку номерів, різноманітність технік у декоративно-прикладному мистецтві.

 

З метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи у березні-квітні 2017 року  проведено заходи в рамках щорічної Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках». Також проведено конкурси дитячої творчості серед учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів на кращий малюнок  та учнів 5-8 класів – на кращий твір за темою «Людина і ліс».  Малюнки учнів відзначалися яскравістю фарб,  глибоким відчуттям краси природи, розумінням проблем, пов’язаних із збереженням  та відновленням лісових насаджень. У творах учні піднімали формування екологічної свідомості, висловлювали власні погляди на збереження  та відтворення  лісів, проблеми, пов’язані з лісами нашої країни та можливі шляхи їх вирішення.

Переможцями конкурсів стали: у номінації «Учнівський малюнок» - Мельниченко Юлія, уч. 2 кл. Мд.-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Трембовецький Павло, вихованець гуртка «Ми малюємо світ» Віньковецького БДЮТ, Гвоздовська Софія, уч. 4 кл. Подолянського НВК; у номінації «Учнівський твір» - Кухарська Вікторія, уч. 8 кл. Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Штанько Юрій, уч. 1 класу гімназії Віньковецького НВК, Атаманюк Оксана, уч. 8 кл. Великоолександрівського НВК.

 

18 квітня 2017 р. у смт Віньківці відбулося обласне фольклорне свято «Співають дзвони Великодня». В рамках свята організовано виставку-конкурс  Великодніх кошиків та робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва,  серед яких  Бернацька Г.Й., вчитель  Зіньківського НВК та  викладачі БДЮТ. Учні та вчителі навчальних закладів взяли активну учать у виготовленні  великодніх гірлянд, які вражали неповторністю, оригінальністю, майстерністю та самобутністю. А ще учні навчальних закладів взяли участь в конкурсі малюнків на великодню тематику. Пережцями стали: Зіньківський НВК - І місце, Віньковецький НВК та Великоолександрівський НВК – ІІ місце, Покутинецька ЗОШ І ст., Яснозірський НВК та Петрашівський НВК – ІІІ місце. Усі присутні змогли стати учасниками майстер-класу з писанкарства, який проводила Гудована Єва, учениця Зіньківського НВК. Учасники великоднього дійства мали можливість  насолоджуватися піснями та танцями як місцевих колективів так і гостей із інших районів.

Допомога військовослужбовцям вже стала для наших школярів звичайною та дуже необхідною справою. Усвідомлення того, що великі справи починаються з маленьких вчинків, призводить до конкретних дій.

   Тому учні, вчителі та батьки навчальних закладів району постійно займаються волонтерською діяльністю,  підтримуючи воїнів АТО. В квітні було організовано чергову волонтерську допомогу для воїнів АТО. Підготовано 250 великодніх наборів, сформовано продуктові набори. 

    Учні навчальних закладів Віньковеччини та вихованці БДЮТ передали вітальні листівки та листи, в яких побажали захисникам миру та швидкого повернення додому

 

Засідання обласної творчої майстерні методистів з виховної роботи

 

  6 квітня 2017 року на базі  Віньковецького НВК  відбулося засідання обласної творчої  майстерні  методистів з виховної роботи з питань використання коучингового підходу у системі роботи з класними керівниками.  Провідною ідеєю майстерні є  організація науково-методичного супроводу на засадах коучингового  підходу щодо підвищення професійної компетентності класних керівників з питань створення національно-орієнтованого простору громадянської комунікації учнів. 

  Арсенюк Віталій Олександрович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Віньковецької РДА розповів про основні надбання та проблеми освіти  Віньковеччини та зупинився  на питанні управлінського супроводу діяльності педагогів  щодо розвитку національно-орієнтованої  системи виховання. Інноваційний методичний сервіс засобами хмарних технологій презентувала Світлана Гаврилівна Саврій, завідувач Віньковецького РМК. Досвід роботи актуальний та одержав схвальні відгуки в організаторів та учасників заходу. Виступ Орловської Надії Михайлівни, завідувача сектору НМЦ ОІППО зацікавив присутніх неординарним підходом до організації  виховного процесу

  На питанні використання електронного ресурсу для убезпечення учнівської молоді від кібербулінгу зупинився Гіджеліцький Ігор Казимирович, завідувач НМЦ виховної роботи та  позашкільної освіти ОІППО.

  Питання «Інноваційні форми компетентнісного розвитку педагогів - необхідна умова   реалізації задач національного виховання» презентувала присутнім Іова Валентина Юліанівна, завідувач сектору НМЦ ОІППО.

  Майстер-клас з питань коучингового підходу в системі роботи з педагогами-організаторами та класними керівниками щодо реалізації задач національно-патріотичного виховання провела методист РМК Штанько Оксана Миколаївна. У ході майстер-класу презентували свій досвід педагоги-організатори навчальних закладів району по напрямках: «Коучинговий підхід щодо  інформаційно-комунікаційної спрямованості  класних керівників», «Коучинговий підхід  щодо розвитку  проектної діяльності організаторів виховного процесу з питань створення національно-орієнтованої системи громадянської комунікації  учнів» та «Науково-методичний супровід  соціально - професійної спрямованості класних керівників».

  Організатори та учасники творчої майстерні вислови своє бачення коуч-підходу до організації виховної роботи та окреслили перспективи впровадження даного методу у діяльність.

 

                                                           

 

 

25-26 березня 2017 року відбулися кущові огляди колективів  художньої самодіяльності та виставки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва на базі Дашковецького, Зіньківського, Віньковецького НВК. Загальноосвітні навчальні заклади представили творчі досягнення художньої самодіяльності колективів. Кращі номери та роботи будуть представлені у районному огляді колективів  художньої самодіяльності та виставки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва 25 квітня 2017 року року.

Вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України.

   У березні 2017 року виповнюється 100-річчя від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

       З метою гідного вшанування  традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності  у загальноосвітніх навчальних закладах Віньковецького району  було проведено ряд заходів присвячених 100-річчю від початку Української революції. У Віньковецькому НВК  бібліотекарем, класними  керівниками, вчителями  історії та  педагогами-організаторами  було  проведено  ряд  заходів:

·       урок патріотизму «Українська  революція 1917-1921 р.р.»;

·       бібліотечний  урок «Рік  Української  революції»;

·       виставки  тематичної  літератури; 

·       переглянуто відеоурок «Соборність  і  незалежність  України»;

·       роведено виховні  години «Захисники  рідної  землі»;

·      участь у патріотичній  акції  «Ми  твоя  надія, Україно».

   Учні  Дашковецького  НВК взяли участь у засіданні Круглого столу: «Українська революція 1917-1921 рр.: минуле і сьогодення» (10 кл), переглянули відео «100 років Української революції», стали учасниками вікторини «Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917-1921 рр.». класними керівниками закладу було проведено виховні години присвячені 100-річчю Української революції. У шкільні бібліотеці експонується тематична виставка «Українська революція 1917-1921 рр.»

   В Женишковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Для учнів 10-11 класів проведено тематичний  урок «Українська революція 1917-1921 рр.: уроки державотворчих процесів», усний журнал «Обличчя Української революції», розпочато краєзнавче дослідження «Село Женишківці в роки Української революції 1917-1921 рр.». Шкільна бібліотека презентувала книжкову виставку «За тебе, свята Україно!»

  З метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та творців національної державності в Зіньківському НВК проведено виховні години  та уроки пам"яті в 5-11 класах присвячені 100-річчю Української революції 1917 – 1921років.

   Відкритий тематично-інформаційний  урок історії дляучнів 8 – 11 класів «Українська революція 1917 – 1921років» та тематичні покласні бесіди «Україна – соборна, сильна, вільна» було проведено у Охрімовецькому НВК.

   Педагоги Великоолександрівського НВК  запропонували учням закладу взяти участь у класних годинах «Горде ім'я – українець» , «Батьківщина - мати – умій за неї постояти», «Революція 1917-21 рр.», переглянути та обговорити відеофільмів «100 річчя Української революції», обмінятися думками на годині спілкування «Вони стоять на варті України» та взяти участь  у акції «Україна для мене….»

 У Зорянському НВК проведено в 5 - 9 класах урок пам'яті  "Буремні роки" присвячений Українська революція 1917-1921рр.

    В Старонетечинецькому НВК було проведено:

-- виховну годину «Українська революція 1917-1921рр»,  яка пройшла  на базі музею. Учні мали змогу проаналізувати передумови революції, ознайомитися з Універсалами Центральної Ради

-  перегляд  відео презентації «Головні віхи Української революції 1917-1921років»  

   Учні Слобідко-Охрімовецького НВК взяли участь у годині спілкування «Розстріляне відродження», переглянули кінофільм «Українська революція. Втрачена державність»,  стали учасниками конкурсу малюнків «Мій рідний край , моя земля, що зветься Україна», познайомилися з виставкою літератури про події 1917-192 1років.

   Здобутки революції та причини її поразки мають стати для нас важливим уроком на нинішньому етапі боротьби за державність, суверенітет та територіальну цілісність України.

 Шевченківське слово в віках не старіє!

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. 

  Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.

    Тарас Григорович Шевченко – ідейний та духовний геній української нації, людина яка самим лише своїм життям згуртувала великий народ, сотворила мову. І коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто іде з квітами до пам’ятника, хто вкотре розгортає вічно актуальний Кобзар, хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій.

   Доброю традицією для Великоолександрівського НВК стало вшанування пам’яті великого Кобзаря. «Свіча запалена від серця» – під такою назвою розпочався Літературний тиждень присвячений 203 річниці від дня народження Тараса Шевченка. Учні школи присвятили цій події багато різноманітних заходів.

   Приємно, що діти охоче беруть участь у позакласних заходах, присвячених творчості великого українського поета, часто самі виступають їх ініціаторами. Розпочався тиждень урочистою лінійкою «Тарас Шевченко – України син».

   Для всіх учнів школи проведено конкурс малюнків, ілюстрацій, плакатів, присвячених життю і творчості Т.Г. Шевченка.    

    Учні 5-8 класів під керівництвом вчителів української мови та літератури взяли участь у вікторинах та літературно-музичних композиціях.

    Літературні вікторини «Незабутній Шевченко», «Що ми знаємо про Шевченка?» відкрили для учнів середньої ланки нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Діти   із задоволенням  висловлювали  власні  думки,  цитуючи  твори Т.Г. Шевченка. 

   Минуло 203 роки від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стали  конкурси читців «Сторінками поезій Кобзаря». Читання поезій  Т.Г. Шевченка  викликало жваве зацікавлення серед усіх учнів  школи.  Така  поезія  не  може  не  захоплювати. 

     9 березня вчителі-словесники провели між учнями 5-9 класів інтелектуальну гру «Поле чудес», яка дозволила школярам перевірити свої знання з біографії та творчості Т. Г. Шевченка.

 

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року. А починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначаємо і ми, українці. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.  
    Міжнародний день рідної мови відзначали й учні навчальних закладів району. Було проведено ряд заходів, які мали на меті популяризацію рідної мови, зміцнення її ролі як невід'ємної складової розвитку держави, виховання любові до своєї мови.
   Акція  «Я розмовляю українською»  спонукала учнів не вживати суржикових слів  під час спілкування.
   Учні працювали над створенням  стінгазети «Наша мова калинова».  Також учні писали «диктант єдності»  «Україна – наша земля, наша Батьківщина».  А ще було проведено  міні-флешмоб «Мова єднання». 
   Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, зачувши  рідне слово. Тож шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.
20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. 
"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.
20 лютого у навчальних закладах району відбулись тематичні заходи про масові акції протесту в Україні, що відбувались протягом листопада 2013 року - лютого 2014 року.
Учнівські та педагогічні колективи вшанували подвиг  Героїв Небесної Сотні на лінійці пам’яті «Небесна Сотня у наших серцях», яку розпочали виконанням Гімну України.  «Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули  за правду, свободу, незалежність своєї держави  і  ціною жертовності  показали, що наш український дух  є незламним, а народ  – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там,  на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом  прозвучали на заході. Поіменно згадали героїв, які  загинули на Майдані Незалежності. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.
У всіх навчальних закладах упродовж тижня пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: уроки патріотизму: «Хто, як не ми?», «Небесна Сотня то в серцях вогонь»; виховні години «За Україну, за волю, за славу, за народ»,  «Пам’яті трагічних днів»; години спілкування «Слава небесній сотні», «Зима, що нас змінила», урок пам’яті  «Вони завжди у наших серцях»; тематичний захід із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня: Герої, які змінили хід історії»;  перегляди тематичних фільмів «Майдан. Хроніка подій», «Двадцять свідчень про перший день протистоянь на майдані», «Нескорений майдан». Учні Віньковецького НВК взяли участь у районному заході, приуроченому вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.У цей холодний лютневий день у Віньковецькому НВК було тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Відділом культури та відділом освіти молоді та спорту було організовано молодіжну конкурсно-розважальну програму до Дня Св. Валентина «LOVE STORY…-2017». Участь у програмі взяли пари із Віньковецького НВК, Зіньківського НВК, Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Конкурси для учасників були надзвичайно цікаві та різноманітні: «Візитка», «Гігантська скакалка», «Вгадай мелодію», «Озвучення мультфільму», «Серенада», «Танцювальний конкурс». Вболівальники показували свою кмітливість та вправність у конкурсі «Збери літери». За рішення журі найкреативнішою парою стали Каріна та Саша із Зіньківського НВК, найартистичнішою парою стали Аня та Валентин із Віньковецького НВК та с. Говори, а титул «Валентин і Валентина» вибороли Даяна та Валентин із Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Парою глядацьких симпатій стали учні Зіньківського НВК.

Розважальна програма подарувала усім присутнім величезну кількість позитиву, сміху, романтичних мелодій та доброзичливості.

Учні, вчителі, батьки загальноосвітніх навчальних закладів та працівники  відділу освіти, молоді та спорту, дитячих садочків та Будинку дитячої та юнацької творчості не залишились осторонь чужої біди і активно долучилися до формування гуманітарної допомоги мешканцям Авдіївки.  Гуманітарний вантаж був сформований у короткі терміни. Спільними зусиллями було зібрано велику кількість продуктів харчування, теплий одяг та взуття,кошти. Збір допомоги триватиме і далі.

  26 січня 2017 року  відбулося чергове засідання лідерів учнівського самоврядування Віньковецького району. На засіданні «Добро починається з тебе» лідери обговорили питання волонтерського руху та патріотизму в України загалом і, безпосередньо, у навчальних закладах району, оскільки патріотизм та благодійність мають велике значення саме зараз, коли потрібно бути свідомими у тому, що ми робимо і для чого ми живемо. Сьогодні волонтерство перейшло з фази теорії та окремих дій у глобальну площину. А учнівські лідери української школи не можуть бути осторонь загальнодержавної справи.

  Лідери стали учасниками години спілкування «Пам’ятай про Крути», де переглянули літературно-музичну композицію та висловили свої думки про героїв минулого та сьогодення.  Також учасники засідання розглянули організаційні питання щодо діяльності учнівського самоврядування.

   У другій частині заходу відбулося представлення робіт на виставку педагогічних інновацій та передового педагогічного досвіду «Освіта Віньковеччини на шляхах реформування» (номінація «Виховна робота»). 

Допомога військовослужбовцям вже стала для наших школярів звичайною та дуже необхідною справою. Усвідомлення того, що великі справи починаються з маленьких вчинків, призводить до конкретних дій. Допомога військовим АТО – це той напрямок роботи волонтерів  в цілому, який допомагає робити усе можливе задля того, аби зберегти життя наших солдатів та добровольців, які захищають на Сході територіальну цілісність, а також державну незалежність України. Тому учні, вчителі та батьки навчальних закладів району постійно займаються волонтерською діяльністю,  підтримуючи воїнів АТО. Протягом січня педагоги та учні шкіл організували роботу в цьому напрямку: писали воїнам листи, малювали малюнки, збирали продукти харчування та інші речі військовослужбовцям.

Новий рік! Ці два слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами.  

З 3 по  6 січня у районному кінотеатрі «Заславя» відбуватимуться новорічні свята для усіх бажаючих учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.

 

На свято завітали гості: Дід Мороз, Снігуронька, Червона Шапочка зі своєю бабусею, розбійники, лісові звірята. Діти водили хороводи біля ялинки, гралися, відгадували загадки, змагалися у конкурсах. Ніхто з учнів не  залишився осторонь дійства.

26 грудня 2016 року у кінотеатрі «Заславя» відбувся районний захід для дітей, чиї батьки відстоюють незалежність нашої України на Сході країни. На гостини до діток завітали Зима, Дід Мороз та Снігуронька.

Щирі дитячі посмішки – найцінніший скарб для організаторів захоплюючого дійства. Вікторини, конкурси, розваги організували для дітей працівники районного Будинку культури та районної бібліотеки. Новорічні подарунки, які надала партія «За конкретні справи», кожному учаснику заходу вручив Дід Мороз. Голова районної спілки учасників АТО Задворний В.П. побажав усім присутнім гарних свят, здоров’я, діткам - гарно навчатися та миру в кожній оселі.

15  грудня 2016 року   Хмельницький обласний  центр науково-технічної творчості учнівської молоді провів обласний фестиваль народного танцю «Вихиляс». Фестиваль проводився з метою розвитку української хореографічної творчості, відродження й популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів, підвищення виконавської майстерності, рівня постановки та сценічної культури. Захід став справжнім святом, на якому зібралися кращі із кращих, хто своєю творчістю доносить до душі кожного патріотичний дух і настрій. Юні танцюристи зачарували всіх граційністю рухів, вишуканістю костюмів, неперевершеним емоційним настроєм.

 

У старшій та молодшій віковій категорії дипломом І-го ступеня нагороджений зразковий дитячий ансамбль «Чарівний каблучок», керівник Оксана Лемешева. Вітання переможцям!

Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства". 

 

До акції долучилися всі начальні заклади Проведено:конкурс дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей»; виховні години, бесіди  на теми: «Види і форми насильства в сім’ї», «Життя це мить. Зумій його прожити гідно», «Скажемо насиллю – НІ!», «Попередження домашнього насильства», бесіда-екскурсія «Знай свої права, пам’ятай про обов’язки»; тренінг «Чи доводилось вам бути свідком насилля?», діалог "Насильство та як його уникнути", акція «Долоня до долоні = порозуміння!» ; агіт-виступ «Насиллю – STOP!»; година духовності "Умій прощати"; інформ-дайджест «Не ображай сам і не дозволяй  іншим»; бібліотечна виставка «МИ – проти насилля!». 

 02 грудня 2016 року в кінотеатрі «Заславя» відбулася гра КВК «Наша армія – наша гордість», приурочена Дню Збройних Сил України. У грі взяли участь 2 команди - «WIFE»  Віньковецького НВК та «Зіньківський батальон» Зіньківського НВК. Команди змагалися у п’яти конкурсах: «Візитка», «Розминка», «Конкурс капітанів», «Музичний», «Зроби мені смішно» і «Домашнє завдання». Кмітливі і винахідливі учні вражали публіку своєю дотепністю, жартами, сценічністю, імпровізацією, хтось костюмами, хтось піснями, танцями,  вмінням говорити дотепно про речі і події, висміяти в жартах проблеми. Лейтмотивом усієї зустрічі був патріотизм, величне значення воїна-захисника України та мирне життя на землі. За рішенням журі переможцем гри стала команда Зіньківського НВК «Зіньківський батальон».

 

Відмінний настрій, весела атмосфера, нескінченні спалахи дотепності: все це, і не тільки, – атрибути веселих і найкмітливіших учнів Віньковецького району.

У зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, з метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до широкої аудиторії, передусім учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії загальноосвітніх навчальних закладах району відбувся ряд заходів. Проведено виховні та  класні години: «Горить свіча..», «Пам'ять серцем», «Не гасни, Свічко Пам'яті», «Голгофа голодної смерті»; «Такий народ  загинути не міг»; «Україна пам'ятає! – Голодомор 1932-33рр. в Україні»;       «Закон про п'ять колосків»; «Прости нас, пам'яте, прости» (Яснозірський НВК, Охрімовецький НВК, Великоолександрівський НВК). Для учнів Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Віньковецького НВК проведено екскурсії до шкільних історико-краєзнавчих музеїв.

    У школах організовано тематичні виставки літератури "Чорний птах голодного року". 

Відбувся перегляд художніх та документальних фільмів, презентацій  на  тему: «Голодомор 1932-1933рр. Геноцид українського народу» (5-11 класи).

Проведено лінійки-реквієми «Колоски памяті», з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. 

 

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. В усіх навчальних закладах було організовано інформаційно-просвітницькі заходи. Учням нагадали про доленосні події в Україні початку XXI століття, патріотизм і мужність громадян. Саме три роки тому українці, які побороли в собі страх, вийшли на головний майдан країни. Думки про відсутність у державі громадянського суспільства розвіялися, увесь світ побачив, що в країні виросло нове покоління українців. Патріоти пов’язують своє майбутнє з Україною. Революція Гідності закінчилася перемогою українського народу  та плата за неї виявилася тяжкою.

 

Класними керівниками та класоводами проведені виховні, класні години, уроки мужності на тему: «За Україну, за її волю», «Ми – діти вільної країни!». У школах, з ініціативи лідерів учнівського самоврядування, організовано перегляди презентацій, фільму «Зима, що нас змінила», читання віршів присвячених Дню Гідності та Свободи, зустрічі з учасниками АТО (Зіньківський НВК, Осламівська ЗОШ І-ІІІ ст.), тематичні випуски шкільних газет, виставки літератури, фотодокументів «Тернистий шлях до Свободи». У навчальних закладах оформлені тематичні  куточки. Учні та вчителі запалили свічки та вшанували Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання. Учні, вчителі Віньковецького НВК, працівники відділу освіти, молоді та спорту  стали учасниками акції, приуроченої Дню Гідності та Свободи. 

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим, національно-патріотичне виховання є важливим сектором навчального-виховного процесу. 15 листопада 2016 року на базі Великоолександрівського НВК відбувся семінар-практикум  педагогів-організаторів з проблеми «Патріотичне виховання в контексті розвитку особистості». Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової генерації – ініціативну особистість. З питанням «Нормативно-правове забезпечення патріотичного виховання учнів у навчальних закладах» виступила Штанько О.М., методист РМК, яка зосередила увагу на основних документах щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. Презентували свій досвід роботи з виховання соціалізованої суспільно активної, національно свідомої особистості школяра на засадах патріотичного виховання Коваль О.В., педагог-організатор Подолянського НВК, Вільчинська К.В., педагог-організатор Петрашівського НВК та Стахович О.М., педагог-організатор Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Про популяризацію козацьких традицій у патріотичному вихованні молоді Дашковецького НВК розповіла педагог-організатор Кохан С.В. Питання «Формування громадянських цінностей школярів на засадах традицій українського народу» розкрила Пелехата Г.П., педагог-організатор Охрімовецького НВК. У виступі Бех А.В., педагога-організатора Зіньківського НВК наголошувалось, що завданням сучасної системи виховання, які випливають із суспільних потреб сьогодення, є перехід до педагогічної творчості та індивідуального впливу, у переорієнтації учнівських та педагогічних колективів на гуманізацію виховання, створення умов для цілеспрямованого систематичного розвитку учня як суб’єкта діяльності, особистості, індивідуальності.

У практичній частині педагог-організатор Великоолександріського НВК Шкринда Т.В. презентувала блог «Калейдоскоп виховної роботи». Даний мережевий ресурс містить велику кількість матеріалів для організації виховної роботи в навчальному закладі. Голова учнівської ради НВК Бородій Діана презентувала діяльність учнівського самоврядування через реалізацію проектів національно-патріотичного спрямування. Міні-презентацію проекту «Українська вишивка» представили учні 4 класу та класовод Садлій Л.О.

Важливим  аспектом формування національно самосвідомої особистості є виховання поваги та любові до державної мови. Виховний захід «Квітни, мово наша рідна» підкреслив, що володіння українською мовою та використання її в повсякденному спілкуванні є пріоритетним. Даний захід мав значний вплив на формування учня-громадянина, патріота України.

Учасники семінару-практикуму зійшлися на думці, що форми, методи та прийоми роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді в навчальних закладах  повинні обиратися, враховуючи вікові особливості учнів, їх уподобання та інтереси, можливості спілкування в мережі Інтернет, традиції навчальних закладів.

 

 

03 листопада 2016 року  у Віньковецькому районі відбулося  нагородження переможців районного конкурсу навчальних матеріалів «Енергоефективність та  ефективне використання відновлювальної енергії».  Конкурс проводився з метою поширення знань серед учнів, вчителів та населення з питань енергоефективності та ефективного використання відновлювальних джерел енергії, опрацювання та систематизації даних щодо отриманого економічного ефекту в тих громадах району, де реалізовані проекти ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» і розробки нових ідей в цьому напрямку, які можуть бути використані громадами району в майбутньому (в тому числі при сприянні Проекту МРГ).

Конкурс проводився з 28 вересня 2016 р. по 26 жовтня 2016 р. серед вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Віньковецького району, які за своїм фахом та програмою навчальних предметів, які вони викладають, мають відношення до запропонованої теми. В конкурсі взяли участь і вчителі інших фахів, для яких дана тема була цікавою. У І номінації «Урок/факультативне заняття з енергоефективності та енергоощадності» переможцями стали: Багрійчук Л.П., вчитель Зіньківського НВК, урок «Енергозбереження у житті людини» - І   місце; Атаманюк Л.О., вчитель інформатики Великоолександрівського НВК, урок «Створення буклетів та презентацій – перший крок до створення енергозбереження» - ІІ місце; Федоренко Т.О., вчитель Подолянського НВК, виховна година «Берегти енергію – берегти природу. Альтернативні джерела енергії» та Філенко А.В., вчитель Великоолександрівського НВК, урок «Енергозбереження та енергоефективність в кожній оселі» - ІІІ місце. Призерами у ІІ номінації «Інформування  суспільства/пропаганда енергоефективності» стали: Швець О.М., вчитель Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., ролик «Ми дбаємо про власне майбутнє» - І місце; Гоцуляк В.І., вчитель фізики Віньковецького НВК, презентація «Збережемо енергію – збережемо довкілля» - ІІ місце; Дацко І.В., вчитель Дашковецького НВК, презентація «Інформування суспільства» і Нагуляк Л.Л., вчитель Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., плакат «Разом долучаємось до енергозбереження» - ІІІ місце. Проект «Практичний досвід енергозбереження у школі та вдома» Матус Л.Є., вчителя Мд.-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. зайняв ІІ місце у  номінації «Практичний досвід енергозбереження в навчальному закладі, вдома, на рівні населеного пункту».

              Переможці конкурсу навчальних матеріалів по енергоефективності та ефективному використанню відновлювальної енергії нагороджені грамотами відділу освіту, молоді та спорту Віньковецької РДА та   призами, які вручив Клепач І.В., координатор Хмельницького  обласного ресурсного центру громад.

 

21 жовтня 2016 року  у  Віньковецькому кінотеатрі «Заславя» відбулась традиційна ярмарка професій – зустріч та спілкування учнів випускних класів району з представниками навчальних закладів Хмельниччини. Виступи представників навчальних закладів були цікавими, яскравими, з використанням презентаційних фільмів та слайдів, доступні та зрозумілі для випускників. Спілкування було корисним для всіх присутніх у залі. 

 Основною ланкою у становленні виховного колективу є учнівське самоврядування. Воно уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає і забезпечує права всіх учасників колективу, сприяє формуванню у них громадянськості, організаторських якостей, допомагає педагогічному колективу у проведенні різноманітних заходів. 20 жовтня 2016 року на базі Віньковецького НВК відбулося засідання лідерів учнівського самоврядування району. На засіданні були розглянуті питання, що стосуються підсумків роботи за 2015-2016 н.р., завдання на І семестр 2016-2017 н.р., було ухвалено склад районного учнівського самоврядування та розглянуто організаційні питання. З лідерами було проведено ділову гру «Я – лідер, або Як спланувати та організувати роботу учнівського комітету»(методист РМК Штанько О.М.). Мета гри – ознайомити педагогів-організаторів із новими ефективними формами і методами роботи із лідерами учнівського самоврядування щодо формування  в низ навичок групової взаємодії й ефективного спілкування.

18 жовтня 2016 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар методистів з виховної роботи районних/міських методичних кабінетів, об’єднаних територіальних громад  з проблеми «Моделювання диференційованого методичного простору для розвитку компетентностей організаторів виховного процесу».

Питання «Презентація моделі  науково-методичного супроводу діяльності організаторів виховного процесу» розкрила Штанько О.М., методист РМК.

 

День захисника України

 

  День захисника України – справжнє всенародне свято, яке символізує єдність поколінь і ніколи не втратить своєї значимості і неповторності, свято батьків, дідів і прадідів, які відстоювали мир для народу в різні часи його історії, велика сила і вагома сторінка в історії, яку нічим не перекреслити, постійна школа виховання молоді, яка присвятила себе військовій професії і служить справі захисту миру, взірець патріотизму для кожної людини.

  Свято українських захисників Вітчизни тісно пов'язано з двома іншими святами, які в Україні відзначають в цей же день. Свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке сьогодні відзначають 14 жовтня, для запорізьких козаків було дуже важливим, оскільки саме в цей день зазвичай обирали нових старшин. Через це у 1999 році указом Президенту було встановлено "День українського козацтва, що відзначається щороку в день свята Покрови Пресвятої Богородиці.

  На Віньковеччині, у рамках святкових урочистостей з нагоди Дня захисника України та Покрови пресвятої Богородиці «Наша пам'ять загиблим, наша шана живим» учнівські активи та вчителі Віньковецького НВК, Дашковецького НВК, Зіньківського НВК, Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів,   Охрімовецького, Петрашіського НВК, Майдано-Олександрівської, Пилипо-Олександрівської та Осламівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості разом з керівниками гуртків презентували патріотичні композиції, які відображали як славне минуле, так і героїчне сьогодення.

 

  Учні проявили креативність при виконанні композицій. Яскраве вираження патріотизму проявляється у кожній композиції. Кольори національного прапору, викладені квітами та фруктами символи України, вишиті рушники, картини, різноманітні вироби в українському стилі – усе це спрямоване на акцентуванню уваги патріотичного виховання молоді. Головне послання, що було вкладене в композиціях - це те, що всі ми разом є українцями!

Волонтерська допомога учнівської молоді та освітян Віньковеччини для захисників України

 

У рамках благодійної акції «Допоможи солдату» триває волонтерська робота учнів, батьків, працівників навчальних закладів. Учнівська молодь та вчителі Віньковеччини активно долучаються до волонтерської діяльності та допомоги нашим військовим на Сході України. Черговий раз група волонтерів доправить допомогу від учнів та працівників загальноосвітніх навчальних закладів, Будинку дитячої та юнацької творчості для воїнів АТО. Цього разу їх приїзд відбудеться саме на День захисника України. Волонтери привезуть  для учасників операції не тільки подарунки та продукти харчування, а, мабуть, найважливіше – привітання від дітей, від освітян району, святкові побажання, малюнки. 

21 вересня 2016 року вихованці груп старшого дошкільного віку дитячих садків №1 та №2 смт  Віньковець та учні 5-А класу Віньковецького НВК  стали учасниками правоосвітнього заходу «Досягнемо миру разом!», приуроченого відзначенню Міжнародного дня миру.  Провела даний захід головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Кусмінська Валентина Олегівна. 

 

Свято дитинства
1 червня 2016 року
 на Віньковеччині відбулося святкування Міжнародного Дня захисту дітей. З вітальним словом до дітей звернулися  заступник голови райдержадміністрації Лужняк В.О., заступник голова районної ради Ящук В.В., начальник відділу освіти, молоді та спорту Арсенюк В.О., начальник відділу культури Гордун В.І. В рамках святкування було проведено конкурс малюнка на асфальті «Я Україну всім серцем люблю». Малюнки учнів навчальних закладів відзначалися оригінальністю, креативністю, різноманіттям барв та патріотизмом. Читали свої власні вірші учасники літературної студії «Первоцвіт». Окрасою свята стали майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва від талановитих учнів Будинку дитячої та юнацької творчості. Співучих, обдарованих дітей району зібрав щорічний конкурс «Росинка». Серед учнів навчальних закладів відбулися спортивні змагання з волейболу, міні-футболу, тенісу.  Чудові патріотичні композиції всім присутнім подарував зразковий дитячий ансамбль «Чарівний каблучок». А ще усі учасники святкового дійства долучилися до патріотичної акції виконання гімну України.

29 травня-1 червня 2016 року 118 випускників Віньковецького району урочисто отримали атестати про повну загальну середню освіту. 

Випускний вечір – надзвичайне свято. Радісне, урочисте, веселе, але водночас і сумне. Доводиться прощатися з рідною школою, такими  затишними , рідними класами, коридорами, дорогими і милими наставниками, які впродовж багатьох років допомагали відчувати себе комфортно, впевнено у цікавій, незвіданій країні Знань.

27 травня 2016 року у 21 навчальному закладі Віньковеччини продзвеніли останні дзвоники, сповістивши 2005 школярам  про закінчення навчального року. Для 118 одинадцятикласників району останній дзвінок прозвучав прощальним передзвоном та стартом до нового етапу їхнього життя.

За доброю традицією, керівники району цього дня відвідали навчальні заклади, аби сказати своє напутнє слово випускникам, подякувати їх наставникам та батькам за виховання молодого, перспективного покоління рідного  Віньковецького краю.

З метою належного вшанування мужності і героїзму переможців нацизму та увічнення пам’яті про жертв у Другій світовій війні в загальноосвітніх навчальних закладах було організовано і проведено ряд відповідних заходів: фото- та художньо-тематичні виставки: «Народна пам’ять про захисників Вітчизни»,  «Солдати Великої Вітчизняної війни»; усні журнали «Вічний вогонь пам’яті», «Сторінки безсмертя»; надано волонтерську допомогу ветеранам, дітям війни; забезпечено впорядкування  пам'ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни (волонтерські загони ЗНЗ); бесіди  «Вони захищали наше майбутнє» (1-4кл.), виховні година «Їх подвиг безсмертний», «Сторінками війни», «Солдатські листи – жива історія війни», «Ніхто не забутий – ніщо не забуте»(в усіх навчальних закладах); перегляд художніх та хронікально-документальних фільмів, мультимедійних презентацій, присвячених темі Другої світової війни, Дню пам’яті та примирення (всі ЗНЗ); організовано проведення в населених пунктах району  урочистих   заходів з покладанням вінків та квітів до пам'ятників загиблих у роки Великої Вітчизняної війни (учні та працівники 21 навчального закладу).

У квітні 2016 року проведено І (районний) етап конкурсу «Людина і ліс» та акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках», озеленення  шкільних територій,  упорядковано парки, сквери, ліквідовано  сміттєзвалища. У даній  акції брали участь учні та працівники 21 навчально-виховного  закладу району.

В рамках акції проведено  районний етап  конкурсу «Людина  і ліс» серед  учнів навчальних закладів. Конкурс  відбувся у двох номінаціях:

-                  учнівський  твір  серед учнів 5-8 кл. за темою «Людина і ліс» (25 робіт);

-                  учнівський малюнок серед учнів 1-4 кл. за темою  «Людина  і ліс» (51 робота).

Переможцями  районного етапу  конкурсу «Людина і ліс» стали у номінації «Учнівський твір»

1 місце - Кабась  Михайло, уч. 8 кл. Пилипо-Олександрівської  ЗОШ І-ІІІ ст.

2 місце - Любовецька Ліана, уч. 6 кл. Віньковецького НВК

3 місце - Атаманюк Оксана, уч. 7 кл. Великоолександрівського НВК

«Учнівський малюнок»

1 місце -  Польова Діана, уч. 4 кл. Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.

2 місце - Трембовецький Павло, вихованця гуртка «Ми малюємо світ» Віньковецького БДЮТ

         3 місце -   Глімбовський Денис, уч. 4-В кл. Віньковецького НВК.

З метою відзначення в районі 30-их роковин Чорнобильської катастрофи в навчальних закладах Віньковецького району проведено  наступні заходи: тематичні виставки в бібліотеках «А думалось, що атом той слухняний», «Чорнобильська катастрофа – біль України»; виховні години, години пам’яті  «Уроки історії, про  які  ми  маємо пам’ятати», «Трагедія Чорнобиля в житті та літературі», «Збережемо нашу  землю блакитною і зеленою», «Чорнобиль не має минулого часу», «Чорнобиль через роки», «Дзвони Чорнобиля», «Мужність і біль Чорнобиля», «Нехай у серці не згасне пам’ять»; перегляд  документального фільму «Чорнобиль: за секунду до катастрофи»; участь учнів класів Віньковецького НВК у мітингу-реквіємі; ознайомлення учнів з творами письменників, присвячених Чорнобильській трагедії на бібліотечних уроках, поетичних годинах: «Поети сучасності про Чорнобиль», «Тема Чорнобиля в творчості українських письменників».

Агітбригада Дашковецького НВК "3D" взяла участь у обласному етапі Конкурсу "Молодь обирає здоров'я"/

Виступ

Свою Україну любіть!

  05 квітня 2016 року відбувся огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності навчально-виховних та позашкільного навчальних закладів Віньковецького району.

 Огляд-конкурс розпочався із виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

   До розгляду журі було представлено більше 100 робіт із 22 технік.

   Концертна програма пройшла під гаслом «Свою Україну любіть!» В концерті були представлені номери хореографічного, вокального, інструментального, літературно-мистецького та фольклорного жанрів. Яскраві хореографічні номери представив зразковий  дитячий  ансамбль «Чарівний каблучок», народну самобутність рідного краю -  зразковий дитячий гурт «Джерельце», високу виконавську майстерність презентували вокалісти – Шевчук Анастасія, Кутняк Анастасія, Козирська Богдана та ін. На високому рівні було представлено літературно-мистецький жанр(В.Чеберенков, Б. Волковинський,  В. Приступа, гурток «Мельпомена»).

 

 Журі у складі Жолобок Н.В., Заслуженого працівника освіти, заступника директора з навчальної роботи обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Кірпоти І.А., завідувача навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів, методистів відділу -  Митко О.М., Барабаш В.П., Пасічник О.А. достойно оцінило художній рівень репертуару, виконавську майстерність, сценічну культуру, музичне виконання та супровід, постановку номерів, різноманітність технік у декоративно-прикладному мистецтві.

Проблема національно-патріотичного виховання - вічна проблема.  Прикладом освітнього закладу по створенню умов для виховання людини демократичного світогляду і культури, патріота України є Дашковецький НВК. Саме у цій інноваційній школі Віньковецького району 25 лютого 2016 року був проведений семінар заступників директорів.

План семінару

До 25-річчя Національного олімпійського комітету України учні малювали і пізнавали спорт.
З метою популяризації та розвитку олімпійського руху, розширення світогляду і розвитку творчих здібностей шкільної молоді, стимулювання пізнавальної та соціальної активності громадян, підняття престижу подільського спорту проведено Обласний конкурс малюнків «Олімпійська листівка» та Вікторину знавців олімпійського руху Хмельниччини «Олімпійський ерудит».

Переможцями  та призерами конкурсу малюнків «Олімпійська листівка» стали: 
у віковій групі 6-9 років:

Квасньовська Юліана (Дашковецький НВК, Віньковецький район).
у віковій групі 10-14 років:
 
Попіль Ілона (Дашковецький НВК, Віньковецький район).
Вітаємо переможців та дякуємо конкурсантам за активну участь.

 

 

З 25 по 29 січня 2016 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулася заочна обласна фольклорна експедиція дитячих народних пісень, ігор, танців та розваг «З народного напившись джерела».

Дана експедиція сприяла виявленню талановитих і обдарованих дітей, збереженню надбань національно-культурної спадщини, відродженню традицій і обрядів.

Експедиція засвідчила, що дослідження фольклору сприяє відродженню  звичаїв, традицій та обрядів нашого народу, вихову­є любов до народної творчості, гордість за український народ, який має славне героїчне минуле і багату творчу спадщину.

 

Дипломом І-го ступеня  у старшій віковій групі нагороджено  вихованців Зразкового дитячого гурту «Джерельце» Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району, керівник - Олендра Євгена Іванівна.

27 січня 2016 року  в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг «Методик впровадження програми виховних заходів з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» участь у якому взяли методисти з виховної роботи районних методичних кабінетів області.

Тренерами програми (І.Гіджеліцьким, А.Поліщук, Н.Ратушняк) було презентовано алгоритм впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», методику проведення інтерактивних занять, проведення роботи з батьками з питань безпечної  міграції та попередження торгівлі людьми, попередження насильства над дітьми в сімї.

Організатори семінару ознайомили учасників з блоками програми – чотирма базовими компонентами розвитку та становлення особистості.

Метою програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» є:

Ø  активізація особистісного потенціалу школярів для самореалізації та самоствердження в різних сферах життєдіяльності;

Ø  зміцнення сімейних стосунків, становлення адекватної самооцінки (розумінні себе як цінності, людини з правами, свободами, інтересами);

Ø  актуалізація знань, вмінь і навичок школярів щодо критичної оцінки, прийняття рішень, управління собою в ситуація, що можуть призвести до потрапляння у тенета торгівлі людьми;

Ø  формування позитивної мотивації школярів до засвоєння інформації щодо протидії торгівлі людьми та сприйняття існуючих соціальних послуг у разі потрапляння у складну життєву ситуацію;

Ø  організація взаємодії, спілкування школярів через активне включення їх у навчально-виховну інтерактивну діяльність;

Ø  використання для формування свідомості школярів та їх безпечної поведінки різних форм і методів роботи.

Пропоную керівникам загальноосвітніх начальних закладів, заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам ознайомитися з програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»  на сайті Науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної освіти ХОІППО http://vuhovna-hoippo.km.ua/?p=790

 

 

В листопаді 2015 року відбувся обласний етап Всеукраїнського Конкурсу "Класний керівник".
   Учасники конкурсу представили на розгляд наступні матеріали: опис виховної системи класу, опис власного педагогічного досвіду, презентацію власного педагогічного досвіду, розробки виховних заходів, фотоматеріали.Переможцями обласного етапу стали: у номінації «Класний керівник 5-7 класів» Багрійчук  Лідія Петрівна, класний керівник 6 класу Покутинецької ЗОШ І-ІІ ст. – ІІ місце,у номінації «Класний керівник 8-9 класів» Ковальчук Наталя Сергіївна, класний керівник 8 класу Віньковецького НВК – ІІ місце, номінації «Класний керівник 10-11 класів» Мельниченко Лілія Володимирівна, класний керівник 11 класу Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. – ІІІ місце.

 

 10 листопада 2015 року відбулася колегія відділу освіти, молоді та спорту Віньковецької райдержадміністрації. на порядок денний були винесені актуальні питання вдосконалення якості навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах району. З питання «Про управлінську діяльність керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо реалізації основних напрямків національно-патріотичного виховання відповідно до вимог нормативних документів МОНУ» виступила методист РМК Штанько О.М.  Доповідач  зазначила, що національно-патріотичне виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Віньковецького району здійснюється комплексно – через навчальний процес, позакласну роботу, функціонування органів учнівського самоврядування – і носить послідовний характер. Мета національно-патріотичного виховання у навчальних закладах району – виховання свідомого, компетентного й відповідального громадянина, який є соціально активною особистістю. В обговоренні доповіді взяли участь Кабась Н.В., директор Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка розкрила питання "Про управлінську діяльність щодо реалізації моделі виховної  системи школи на засадах козацької педагогіки". Коваль Н.І., директор Старонетечинецького НВК ознайомила з питанням "Про управлінський контроль впровадження національно-патріотичного виховання учнівської молоді в умовах сільської малокомплектної школи". Бабчинська О.В., директор Карачієвецького НВК поділилась досвідом з управлінської діяльності щодо обєднання зусиль учнівської  батьківської та педагогічної громадськості школи в створенні умов для національно-патіротичного виховання. 

У вересні-жовтні 2015р. проведено   І етап Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» серед загальноосвітніх навчальних закладів .

У Конкурсі взяли участь учні 6 загальноосвітніх навчальних закладів: Дашковецького НВК, Зіньківського НВК, Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., Грим’яцького НВК, Великоолександрівського НВК, Покутинецької ЗОШ І-ІІ ст.

Конкурс показав, що у даних навчальних закладах  проводиться належна робота щодо формування здорового способу життя серед дітей та молоді, підвищення значущості ідеї єдності дружніх країн в очах молодих учасників заради миру та майбутнього Переможцями  (І) районного етапу  Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» стали:

І місце

- Вертібенко  Тетяна, уч. 10 кл. Дашковецького НВК; Герасимчук Г., уч.7 кл. Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст.; Бородій Діана, уч. 7 кл. Великоолександрівського НВК;

 ІІ місце

-       Тихий Олександр, уч. 9 кл. Великоолександрівського НВК: Мозжухін Р., уч. 5 кл. Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст.; Попіль Ілона, уч. 10 кл. Дашковецького НВК;     Смаровоз Ілля, уч. 4 кл. Дашковецького НВК

 ІІІ місце

-           Касіянова Тетяна, уч. Гримяцького НВК;  Харітонова Іванна, уч. Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ст.

22 жовтня 2015 року на базі Віньковецького НВК Віньковецького району  відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». У конкурсі участь взяли класні керівники з 14 загальноосвітніх навчальних закладів. Районний етап Конкурсу проходив у два етапи: заочний – оцінювання матеріалів, поданих на Конкурс  та очний – презентація виховного досвіду, розв’язання педагогічних ситуацій і «педагогічний брифінг». Конкурс   проводився у наступних номінаціях: «Класний керівник 5-7 класів», «Класний керівник 8-9 класів», «Класний керівник 10-11 класів». Переможцями у номінаціях стали: Багрійчук Лідія Петрівна, класний керівник 6 класу Покутинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Ковальчук Наталя Сергіївна, класний керівник 8 класу Віньковецького НВК, Мельниченко Лілія Володимирівна, класний керівник 11 класу Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Захід показав високий професіоналізм, творчість, креативність класних керівників району.

  

З відзначення в районі у 2015 році Дня захисника України відділом  освіти, молоді та спорту, загальноосвітніми навчальними закладами було організовано і проведено ряд заходів: працівники відділу освіти, молоді та спорту, учні та вчителі навчальних закладів району взяли участь у районному святкуванні Дня захисника Вітчизни; благодійні виставки-розпродажі солодкої продукції; виховні, класні години, уроки мужності на дану тематику за участю учасників АТО; перегляд відеофільмів, презентацій, читання віршів присвячених Дню захисника Вітчизни; козацькі свята; виставки літератури, фотодокументів.

1 вересня Свято першого дзвоника традиційно пройшло в усіх школах району  з урочистими промовами, святково вбраними школярами і  візитами поважних гостей, які прийшли з подарунками.

У цьому році за шкільні парти сіли 2004 школярів,  212 з них – першокласники, 98 – випускники.

Свято 1-го дзвоника поєднало в собі національний одяг, українську символіку, патріотичні кольори.

Перший урок, який відповідав патріотичній тематиці, відбувся у всіх навчальних закладах.Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та процеси становлення України як єдиної політичної нації. Лейтмотивом Першого уроку  стала ідея розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та єдності української політичної нації.